DORABIANIE CZĘŚCI

Od pomysłu do realizacji

Jednym z najczęstszych tematów poruszanych w środowisku osób zajmujących się renowacją pojazdów zabytkowych, jest dostępność części zamiennych. Wiele z układów potrzebuje remontu wykonanych na nowych częściach które z racji wieku są trudno dostępne lub niemożliwe do zdobycia. Wychodzimy na przeciw takiemu zapotrzebowaniu projektując i wykonując części na zamówienie. Mamy doświadczenie w częściach mechanicznych, blacharskich oraz rożnego rodzaju elementów z wydruków 3D.

Pomysł

Na początku gdy pojawia się pomysł wykonania tego typu elementu należy wybrać drogę którą można wykonać elementu: takie jak pełna zgodność z oryginałem, bądź ulepszyć element poprzez przeanalizowanie zużycie starego elementu i postarać się połączyć starą technikę z nową.

Projekt

Część która ma zostać dorobiona poddaje się procesowi inżynierii odwrotnej. Polega to na zeskanowaniu elementu i utworzeniu chmury punktów pomiarowych, która następnie zostaje użyta do utworzenia modelu cyfrowego w programie CAD, która jest używana podczas obróbki na maszynach CNC.

Wykonanie

Produkty mogą zostać wykonane przez nas w technologii toczenia i frezowania CNC, wydruku 3D żywicznego oraz SLS, odlewania elementów z aluminium/brązu/mosiądzu/żywicy, wypalania laserowo blach, gięcia na krawędziarce tłoczenia elementów, recznęgo profilowania blach karoserii przez doświadczonych blacharzy.